Konfirmanthelg

Fredag 18. november samlet 29 spente konfirmanter og ledere i kirken, klare for konfirmanthelg. I løpet av helgen lærte konfirmantene å finne gode og kristne verdier i filmer i de tre temaøktene som ble holdt. Denne helgen var en fin mulighet for å bli kjent med de andre konfirmantene på en annen måte enn bare katekese. Som tradisjon samles mobiltelefonene inn første dag slik at ungdommene skal være sosiale med hverandre – og ikke ha fokus på mobilen. Til tross for en sjokkmelding som dette, skjønte de fleste konfirmantene til slutt hvorfor mobilen ble samlet inn, og i tillegg innså at de ikke måtte være så avhengige av mobilen. Som erstatning for det teknologiske, fikk ungdommene skapt et sterkere fellesskap med diverse leker, rebusløp og en tradisjonell pizzakonkurranse, der målet var å lage den beste pizzaen. Helgen ble avsluttet med høymesse, der alle konfirmantene bidro med alt fra å være lektorer og ministranter til å samle inn kollekt, gå med offergave og ha ansvar for kirkekaffe. Ved å se at ungdommene var ivrige til å møtes igjen, kunne helgens ledere sette seg tilbake med et stort smil. Neste opplegg for konfirmantene er 10. desember, der fokuset vil være på NUKs bistandsarbeid, Adventsaksjonen! Alle ungdommer i menigheten er hjertelig velkommen!

 

NB! Alle ungdommer som har Facebook oppfordres til å bli medlem av ungdomslagets side på Facebook, hvor det blir gitt diverse informasjon. Søk på HAUK.

Denne lysbildefremvisningen krever JavaScript.

 

Om St. Torfinn katolske kirke

St. Torfinn menighet er den lokale katolske menigheten i Hamar og størstedelen av Hedmark fylke.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.